ÖDEME

1 . Ön Ödeme // Ücret

Üyelerimiz, satın aldığı mal ve hizmetler için sitemiz üzerindeki mevcut ödeme şekillerinden birini seçerek her ürün için ayrı ayrı belirlenen meblağı depozito olarak yatırır.Profesyonel elemanlarımızca belirlenen depozito miktarları ürün fiyatına kıyasla bazen bindelik oranlarla ifade edilecek kadar küçüktür.

Bu müşterinin ciddi olduğunu anlamaya dönük  aracılık hizmetleri karşılığı talep ettiğimiz bir ücrettir.

Bu ücret siz değerli müşterilerimize şu garantiyi vermektedir. Biz ücretimizi sadece siz müşterilerimizden aldığımız için alım günlerinde de ürünü sizler adına en ucuza almanın çabası içindeyiz. Tedarikçilerle gizli kapaklı hiç bir bağımız yoktur.

Alınan bu ücret, müşteri kaynaklı bir durum mevzu bahis ise geri ödenmez ancak şirketimizin bir kusuru söz konusu ise kesinlikle  geri ödenir.

Depozitosunu ödeyen müşterilerimizin işlemleri derhal başlatılır.

Ancak mal ve hizmet siparişi veren müşterilerimizin yapması gereken çok önemli bir şey daha vardır. O da ürün fiyatının % 95’ine karşılık gelen meblağ için bloke çek ya da bloke hesap oluşturmak.

Yani ta en baştan müşterilerimize mal ve hizmetleri en az yüzde 5 daha ucuza alacaklarına dair garanti vermiş olmaktayız ki biz ürünleri elimizdeki büyük talep gücüne bağlı olarak sizin adınıza sizin için çok daha ucuza alacağız. Aradaki farkı da hesaplarınıza yatıracağız.

2.Ödeme Yöntemleri

Alımlarda hem müşterilerimizin hem de tedarikçilerimizin endişelerini giderebilen en önemli 3 ödeme yöntemini kullanıyoruz ki hem sizin hem bizim hem de tedarikçilerimizin içi rahat olsun.

A.Bloke çek   B. Bloke Hesap    C. ATPD

Hesapta bulunan paranın, çek tutarı - alınan ürün ya da hizmet tutarı -  kadar bloke edilmesiyle düzenlenen bir çek türüdür. Bu notere , ürün bayilerine ya da tapu müdürlüğüne giderken üzerinizde yüklü meblağda para taşıma ya da dolandırıcılığa maruz kalma gibi sorunları da bertaraf eder.

Bankalar kendilerinden kredi alanlar için bu yöntemi, kredinin onaylanmasından sonra kullandırım işlemi yaparak kredi tutarının bloke hesaba alınması ile düzenlenen şube çeki şeklinde kullandırırlar.

Kredisiz alışlarda ise komisyon karşılığı bloke çek ya da bloke hesap hizmeti sunarlar.

Bloke çekler ve bloke hesaplar , bankanın “Bloke edilmiştir” biçiminde bir yazısı ile normal çeklerden ve hesaplardan farklı bir niteliğe sahip olur.

                                                                                                       
        ÖDEME

Bloke çek ya da bloke hesap yazısı bize ne zaman teslim edilir?

Bloke çek ya da bloke hesap gereğinin yapıldığına dair bilgiler, sipariş verildikten hemen sonra en kısa süre içerisinde iletişim formu doldurulmak suretiyle bize iletilir.

Evrakları İlk alıma yetişemeyen müşterilerimiz,  adlarına sonraki alıma katılmamızı kabul ve taahhüt etmiş sayılır.

Satış işlemleri tamamlanınca,  bloke çek ya da hesaplar ilgili marka sahipleri ya da bayileri adına tarafımızca ciro edilir ve ilgili firma yetkililerince ibraz ve tahsil edilir. Tabi arta kalan paranız da hesaplarınıza geri yatırılır.

Bizler çekin ya da hesapların gerçekliğinden emin olmak için satış işlemi öncesinde ilgili banka şubelerini arayarak ya da gerektiğinde ziyaret ederek çeklerin ve hesapların varlığından emin oluruz.

Bloke çekler de teyit, “teyit edilmiştir”, “görülmüştür”, “karşılığı mevcuttur”, “işbu çek muhteviyatı olan yalnız …….TL bloke edilmiştir” gibi muhatap banka tarafından çekin ön yüzüne veya arkasına bir açıklama yazılmak suretiyle yapılıyor.

Bloke çek masrafı ne kadardır?

Bankaların web sitelerinde kurumlarınca verilen hizmetlerin bedelleri 'Bankacılık Ürün ve Hizmet Ücretleri / Bedelleri' adı altında yayınlanmaktadır. Bloke çek için gereken asgari ve azami tutar ilgili kuruma göre değişmekle birlikte, azami komisyon oranı genellikle  %0.1 ila %0.5 şeklindedir.

Ya bloke hesap masrafları ?

Çeke oranla masrafı yok hükmündedir.

Ama kredi kullanmak sureti ile bloke hesap ya da bloke çek oluşturanlar için normal bankacılık işlemleri uygulanacağını unutmayın.

Peki bloke çek ya da bloke hesap nasıl oluşturulacak dediğinizi duyar gibiyiz.

Sipariş formunuzda  seçtiğiniz araç ve bilgilerini bankaya ibraz ederek bloke çek ya da bloke hesap oluşturabilirsiniz. Bu bilgiler sipariş formunda seçilen  bilgilerdir.

Örneğin Fiat  500 L modeli , Popstar 1.4 Fire 95HP özellikte ,58.900 TL

Not : Bloke çekte ya da bloke hesapta belirtilen bilgiler sipariş  formundaki bilgilerle aynı olmalıdır.

ÖDEME

                 
        ÖDEME

Bloke Hesap notu:

Bankada bir hesabınız varsa ki bu gün hemen hepimizin bir banka hesabı var , bunu kullanmanızı öneririz.Eğer ne bir banka hesabınız ne de bir çek hesabınız varsa bizimle olan ticaretinizi bir banka hesabı açmak suretiyle  gerçekleştirmenizi öneririz Zira bu sizin en ucuz ve en kolay yoldur.

Bloke Çek notu :

Çek hesabınız zaten varsa şüphesiz ki bunu kullanmanız sizin için daha avantajlı

Katılmak istediğiniz araç alım tarihi aynı zamanda çekin ya da hesabın ibraz ya da tahsil  tarihidir.

Bilindiği üzere çek, hukuki niteliğe sahip bir ödeme aracı olarak tanımlanıyor. Türk Ticaret Kanununun 692. maddesinde çeke ilişkin detaylar şu şekilde açıklanıyor;

  • Banka tarafından, 3167 Sayılı Kanun’da ve bu Kanun’a ilişkin Tebliğ’de yer alan hükümlere uygun olarak basılan veya bastırılan çek yaprağını,
  • “Çek” Kelimesini (veya yabancı dilde yazılı ise, o dilde çek karşılığı olarak kullanılan kelime),
  • Hesabın bulunduğu muhatap banka şubesinin adını,
  • Kayıtsız şartsız belli bir bedelin ödenmesi için havaleyi;
  • Keşide gününü,
  • Keşide yerini (veya keşidecinin adı ve soyadı / unvanı yanında yazılı olan yer)
  • Hesap sahibinin vergi kimlik numarasını,
  • Çeki keşide eden kişinin imzasını ihtiva eder.

Son söz , unutmayalım ki her hangi bir banka şubesine giderseniz gerisini onlar halleder. Ama diyelim ki halledemediler. İşte O vakit ilgililere sitemizden faydalanmalarını önerin yani onlara sitemizdeki bu sayfayı incelemelerini salık verin. 

Ayrıca yakında tüm ürünler için de telif hakları tamamen ana firmamıza ait olan ve yine tüm tarafları kesinlikle garanti altına  alan  'ATPD online ödeme sistemi' devreye girecektir.

Ödeme gereğini yerine getiren müşterilerimiz alım gününü bekler. Müşterilerimiz ya da üyelerimiz alım günlerinde ilgili firmalarla üzerinde anlaşmaya vardığımız ürün fiyatları konusunda ivedilikle bilgilendirilirler.

Anlaşmaya varılan rakamları firmaların kendi sitelerinde ilan ettikleri fiyatlarla karşılaştırdığınızda arada çok büyük bir fark olduğunu göreceksiniz.Yani Viparz ailesine katılmak her bakımdan kesinlikle çok doğru bir karar.

Kalan işlemler , mal ve hizmet satışı yapan firma elemanları maharetince tamamen müşteri memnuniyeti odaklı bir şekilde en zarif şekilde icra edilir. Bu konu teslimat sayfasında detaylarıyla ayrıca işlenmiştir. Bu sayfayı görmek için buraya tıklayın                                                                      


E-BULTENİMİZE KAYIT OLUN

YENİLİKLERDEN HABERDAR OLUN FIRSATLARI YAKALAYIN