Garanti Şartları ve Süresi

1- Viparz.com'da yer alan ürünler imalatçı firmanın garantisi altındadır ve her markanın kendi garanti koşulları geçerlidir. Ancak büyük bir firma olan Viparz ile anlaşmalı bir çok firma normalden daha uzun garanti süreleri verebilir.Bu durum ürün teslimlerinde garanti belgelerinde ayrıca belirtilir.

Genel İade Hükümleri

1- Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz ürünleri teslim aldığınız  firma yetkilisi önünde kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa ilgili firma yetkilisine tutanak tutturularak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra ilgili firmanın görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız. Tutanağı ürünü aldığınız firmaya fakslayın ya da e-posta yoluyla hasarla ilgili bir mesaj gönderin. Faksınızı veya e-postanızı alan ilgili firma yeni bir ürünün hasarsız olarak müşteriye tekrar gönderilmesini sağlar.

2- Yine ürün müşteriye ulaştıktan ve müşteri ürünü kullanmaya başladıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için de üretici firmanın yetkili servislerine başvurmalıdır.

Müşterinin Cayma Hakkı

1- Sitemiz üzerinden almış olduğunuz ürünlerin iadesi , bunları satan firmaların belirlediği koşullar ve vaatler çerçevesinde mümkündür.

Müşterinin Ayıplı Mal Bildiriminde Bulunması

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 4. Maddesine göre, "Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilanlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir."

                                                                                                          

hizmetlerimiz%2010.jpg

          

Ayıplı Mal Bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmak için;

  • Ürünün özellikleri, tanıtımında belirtilen özelliklerden farklıysa ya da, müşterinin üründen beklediği faydayı azaltan eksiklikler varsa, ürün, ayıplı mal sınıfına girer.
  • Müşteri, 30 gün içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunmalıdır.

İade edeceğiniz ürünlerin aşağıdaki şartlara uygun olması işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır;

  • İade edeceğiniz ürüne ilişkin ürünü aldığınız firmaların internet sayfalarında yer alan iletişim bilgileri doğrultusunda kendileri ile irtibata geçmeniz ve bildirimde bulunmanız gerekmektedir. İade bildiriminde bulunulmadan iade kabul edilmeyecektir.
  • Ürünlerin kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin yırtılması, vakumlu veya jelâtinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir.
  • Ayıplı Mal bildiriminde, ürünün imalatçısı veya ithalatçısı düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirler. Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri bahse konu haklardan faydalanamaz.                                                                                                                                                                                                                            

Ürün İadesinde Ücret

1- Cayma hakkınızı kullanarak veya ayıplı mal bildiriminde bulunularak iade edilen ürüne ait bedel firmaların size taahhüt ettiği süre içerisinde hesabınıza aktarılır veya isteğiniz doğrultusunda hesabınıza hediye çeki aktarılır. Havale iadeleri 1–2 gün içinde sonuçlanmaktadır. Bankanız havale/eft iadelerinizi aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. 

2- İade işlemlerinde kargo ücretleri müşteriye aittir.

Bu konularda Viparz sorumluluk kabul etmez. Ancak Viparz kronik bir sorunla karşılaşan müşterilerimizin şikayetleri sıklaşırsa müşterilerimiz adına elbette ki ilgili firmalarla derhal irtibata geçer ve ve büyük bir aile olmanın verdiği bilinçle sorunu haklıdan yana çözmek noktasında orta yere güçlü ve hızlı bir irade koyar.

sayfa%20sonu%2010.jpg


E-BULTENİMİZE KAYIT OLUN

YENİLİKLERDEN HABERDAR OLUN FIRSATLARI YAKALAYIN